"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


Strona działa na systemie CMS firmy Hyh - projektowanie i tworzenie stron Katowice.

Choroby dziecięce

A jak... Antybiotyki

Na dźwięk tego słowa niektóre matki dostają niemal histerii, inne uważają, że bez antybiotyku nic się nie wyleczy. Lekarze często nadużywają przepisywania antybiotyków - wiadomo przecież, że na wirusy one nie działają i jest to, jak napisała jedna z naszych koleżanek-lekarek "armata na wróbla". Są to leki niezmiernie ważne, jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości.

2007-10-29  |  Joanna Tkacz

A jak... Afty i pleśniawki

Afty to zmiany zapalne w jamie ustnej, występujące na dziąsłach, języku i błonie śluzowej policzków. Mają postać drobych owrzodzeń otoczonych czerwoną aureolką. Są bardzo bolesne.

2007-10-29  |  Joanna Tkacz

A jak... Atopowe zapalenie skóry

Pojawia się zwykle u niemowląt jako wysypka na zaczerwienionych policzkach, suche placki na klatce piersiowej, łokciach, w zagięciach kolan i pod paszkami. Skóra jest sucha, podrażniona, swędzi. Miejsca dotknięte chorobą są zaczerwienione, mogą się łuszczyć i swędzą, więc dziecko je drapie i tylko pogarsza sprawę.

2007-10-29  |  Joanna Tkacz

G jak... Gorączka

Gdy widzimy rozpalone dziecko, od razu chcemy mu ulżyć, obniżyć temperaturę, pomóc. Gdy do wysokiej temperatury dochodzą dreszcze - czujemy się okropnie, patrząc, jak nasz maluszek cierpi (i wiek nie ma tu nic do rzeczy).

2007-10-29  |  Joanna Tkacz

A jak... Asymetria i nieprawidłowe napięcie mięśniowe

Wiele bliźniąt ma stwierdzoną asymetrię ułożeniową, co jest przede wszystkim związane z ciasnotą panującą w brzuchu mamy. Zwłaszcza w przypadku wcześniaków w pierwszym roku życia obowiązuje systematyczna opieka neurologa, częstość kontroli zależy od wieku ciążowego dziecka oraz od stopnia rozwoju neurologicznego a w przypadku istnienia zaburzeń rozwoju motorycznego...

2007-10-29  |  Joanna Tkacz

G jak... Grypa

Wiele przeziębień, na jakie zapadamy, mamy zwyczaj nazywać grypą. Jednak grypa różni się od przeziębienia i to znacznie. Grypa to gwałtowna infekcja wirusowa, która rozpoczyna się nagle, niespodziewanie i błyskawicznie.

2007-11-02  |  Joanna Tkacz

I jak... Izolacja chorego

Choroby nie są tematem typowo bliźniaczym, są jednak związane z problemem rozdzielania bliźniąt i ewentualnego izolowania chorego dziecka.

2007-10-29  |  Joanna Tkacz

K jak... Zapalenie krtani

Jeśli wasze dziecko ma temperaturę, chrypkę i zaczyna "szczekać" - czyli zanosić się suchym kaszlem, piskliwym i szczekliwym - dopadło was zapalenie krtani...

2007-10-29  |  Joanna Tkacz

K jak ... katar

Przeziębienie i katar to infekcja wirusowa gardła i nosa, rozpoczynająca się zwykle wodnistym katarem, bólem gardła (drapanie), gorączką, czasami wysoką. Rozpoczyna się powoli i ma częsty związek z pogodą.

2007-10-29  |  Joanna Tkacz

O jak... Zapalenie oskrzeli

Katar ropny, spływający do gardła i powodujący uporczywy mokry kaszel plus temperatura - to znak, że jedno z moich dzieci ma zapalenie oskrzeli. Tak to zwykle się u nas zaczyna i większość chorób dociera u nich właśnie do oskrzeli...

2007-10-29  |  Joanna Tkacz
pozycje 1 - 10 z 22
1   2   3

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-06-14 01:20:44 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /choroby-dzieciece,dc19.html a: ip: 34.239.176.54 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)