"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Choroby dziecięce

K jak... Zapalenie krtani

Jeśli wasze dziecko ma temperaturę, chrypkę i zaczyna "szczekać" - czyli zanosić się suchym kaszlem, piskliwym i szczekliwym - dopadło was zapalenie krtani...

Jest to groźna choroba, gdyż obrzęk krtani może powodować duszenie się, a choroba zwykle pojawia się znienacka i to zwykle w środku nocy.
Co się dzieje z dzieckiem? Duże problemy sprawia dziecku wdech, który jest przedłużony, dziecko wydaje dźwięk zbliżony do piania kogutów. Dziecko oddycha z dużym wysiłkiem - niemowlęta poruszają skrzydełkami nosa, dziecko wciąga przestrzenie międzyżebrowe.

Jak sobie radzić w domu?

  • W zimne dni, otwieramy okno i podchodzimy do niego z dzieckiem, aby pooddychało zimnym powietrzem.
  • Można odkręcić kurki z gorącą wodą i posiedzieć z dzieckiem w łazience.
  • Sprawdza się też otworzenie drzwi lodówki i oddychanie zimnym powietrzem.
  • U nas sprawdza się inhalacja w saunie na twarz - do miarki wody dodaję rozpuszczoną tabletkę emską, pochylamy się nad parującą wodą i wdychamy, wdychamy. Zabieg ten stosuję z powodzeniem także u siebie przy każdej oznace chrypki i zapalenia krtani.
  • Przede wszystkim trzeba się skontaktować z lekarzem, w przypadku malutkich dzieci konieczna jest wizyta w przychodni/szpitalu.

Przy nawracających i częstych zapaleniach krtani i atakach duszności dobrze jest mieć w domu lek wziewny albo w czopkach (Hyrokortyzon), albo pulmicort do nebulizacji (Na 3-4ml soli 1 fiolka leku) - leki te są na receptę. Podanie tych leków powinno być ostatecznością, ale przy częstych chorobach dobrze jest mieć coś pod ręką, co pomoże w razie zagrożenia.

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-04-18 02:43:59 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /k-jak...-zapalenie-krtani,1316.html a: ip: 44.210.99.209 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)