"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Choroby dziecięce

G jak... Grypa

Wiele przeziębień, na jakie zapadamy, mamy zwyczaj nazywać grypą. Jednak grypa różni się od przeziębienia i to znacznie. Grypa to gwałtowna infekcja wirusowa, która rozpoczyna się nagle, niespodziewanie i błyskawicznie.

Katar nie musi występować. Gorączka jest wysoka, często bardzo wysoka, samopoczucie jest bardzo złe, bolą nas mieśnie i stawy. Grypa dosłownie "zwala z nóg" - można tylko leżeć w łóżku i spać.
Leczenie jest objawowe - obniżanie gorączki, leżenie w łóżku, leki przeciwkaszlowe. Jeżeli dojdzie do powikłań typu zapalenie oskrzeli czy płuc, konieczne będą antybiotyki. Grypa bardzo osłabia organizm, po przebyciu tej choroby konieczna jest rekonwalescencja, czyli - nie wysyłajmy dziecka następnego dnia do żłobka, przedszkola czy szkoły.

Czym różni się przeziębienie od grypy?
Grypa Przeziębienie
Początek nagły i błyskawiczny powolny, łagodny
Temp. ciała zawsze wysoka gorączka
(powyżej 39°C)
najczęściej nieznacznie
podwyższona
Katar nie zawsze zawsze
Bóle mięśni i stawów bardzo często rzadko
Samopoczucie bardzo złe umiarkowanie złe
Związek z pogodą względny bardzo częsty
Powikłania często rzadko

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-06-14 01:32:29 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /g-jak...-grypa,1339.html a: ip: 34.239.176.54 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)