"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Czytelnia

Zabawy z dziećmi

Jeśli nie wiecie, jak zająć Waszego malucha, może poniższe pozycje Wam pomogą. A jeśli kupicie książki w księgarni Lideria.pl, proponowane przez nas - nasze Stowarzyszenie otrzyma 5% wartości zakupu. Serdecznie zachęcamy!

Księgarnia Lideria oferuje sporo poradników z tej tematyki.

Gry i zabawy z niemowlakami
Jackie Silberg

Książka zawiera pomysły zabaw, które mogą i dziecku, i dorosłemu sprawić wiele radości. A co najważniejsze, zabawy te pomogą Twojemu dziecku już na samym starcie rozwinąć różne umiejętności. Opisane tu gry i zabawy mogą być szczególnie pożyteczne dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze roku.


Gry i zabawy z maluchami
Jackie Silberg

Książka zawiera 234 pomysły zabaw, które mogą i dziecku, i dorosłemu sprawić wiele radości. A co najważniejsze, zabawy te pomogą Twojemu dziecku rozwinąć różne umiejętności. Książka ta może również pomóc dziecku rozwinąć poczucie emocjonalnego bezpieczeństwa, a poprzez radosną zabawę dać przyjemność poznawania siebie i świata.


Gry i zabawy z dziećmi
Jackie Silberg

Książka dostarcza pomysłów, dzięki którym każdą wolną chwilę można zamienić w wesołą zabawę, a zarazem sposobność do nauki. Krótkie gry i zabawy znakomici wypełnia wolne chwile, zapobiegną nudzie, urozmaicą deszczowe dni i rozładują napięcie. Doskonałe dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat.

Bajki, które leczą, część 1
Doris Brett

Książka skierowana do rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom w rozwiązywaniu nurtujących ich problemów. Doris Brett przedstawia w niej opowiadania, które rodzice mogą opowiadać swoim pociechom. Historie dotyczą jedenastu zagadnień, między innymi stosunków pomiędzy rodzeństwem, rozwodu, nowej rodziny, nieśmiałości, popędliwości.

Bajki, które leczą, część 2
Doris Brett

Kiedy dziecko czegoś się boi lub czymś się martwi, a my właściwie nie bardzo wiemy, jak mu pomoc, doskonałym środkiem okazuje się specjalnie skonstruowane opowiadanie. Autorka pokazuje, w jaki sposób nawiązać kontakt z dzieckiem, stosując metodę, która nie tylko rozwiązuje problemy dziecka, ale też umacnia więź między nim a rodzicami. Do nich między innymi adresowana jest ta książka. Zamieszczone w niej opowiadania autorka wymyśliła dla własnej córki. Każde z nich można jednak bez trudu przekształcić i dostosować do potrzeb swojego dziecka, które z radością przyjmie opowiadanie stworzone specjalnie dla niego.

101 Prezentów od dzieci. Zdumiewające przedmioty, które może wykonać każde dziecko
Stephanie R.Mueller, Ann E.Wheeler

101 prezentów od dzieci jest przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.. Książka ta zawiera mnóstwo praktycznych pomysłów na bajecznie kolorowe, niepowtarzalne prezenty. Większość z nich można z powodzeniem wykonać w grupie, za pomocą łatwo dostępnych i tanich materiałów.
Co czyni prezent niezwykłym?
Niezwykły prezent musi być niepowtarzalny oraz w miarę możliwości zrobiony samodzielnie, powinien pobudzać dziecięcą wyobraźnię, uczyć twórczego myślenia, pomagać dokonywać wyborów i rozwijać osobowość, powinien być podarkiem od serca, powinien być wykonany z minimalną pomocą dorosłego, który pełni rolę obserwatora i wybiera niezbędne materiały.


Gry i zabawy na podwórku
Marsilio Parolini

Książka zawiera 25 starych i nowych gier i zabaw grupowych (ze wszystkimi ich odmianami), które pomogą dzieciom zawierać nowe przyjaźnie i bawić się wspólnie z kolegami i koleżankami. je organizować na określonej przestrzeni: na podwórku, placu zabaw, łące. Autor podaje praktyczne wskazówki: gdzie należy się bawić, jak długo, co potrzeba do zabawy i ile osób może w niej brać udział.
Ponieważ nasze dzieci rosną nieubłaganie, może pora się w coś takiego zaopatrzyć? Przy urodzinach, spotkaniach Klubu Bliźniaka lub Zlotach będzie jak znalazł!


300 gier i zabaw w domu, na powietrzu w podróży
Cornelia Nitsch

Autorka książki zebrała tradycyjne - znane od lat i sprawdzone - pomysły na zajęcia dla dzieci w sytuacji, kiedy nie mogą realizować własnych fantazji. Znajdziecie tu propozycje zabaw w domu i w ogrodzie, w podróży i podczas rodzinnego przyjęcia. Mając w ręku tę książkę, będziecie pewni, że nuda wam nie grozi. Życzymy wspaniałej zabawy!
Myślę, że pozycja ta może być niezłym uzupełnieniem do poprzedniej książki.


Zabawy w domu i w plenerze
Anne Braun

Ta książka to wyjątkowe kompendium gier i zabaw na każdą okazję. Zawiera propozycje zabaw aktywizujących do przeprowadzenia w domu lub na świeżym powietrzu. Zabawy te są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Można je przeprowadzać indywidualnie, w parach lub większych grupach. To także doskonała pomoc w organizowaniu dziecięcych uroczystości. Oprócz zabaw, autorka opisuje , jak wykonać stroje oraz rekwizyty na dziecięce przyjęcia.
Myślę, że pozycja ta może być niezłym uzupełnieniem do poprzednich książek. Mnie zaciekawiły zwłaszcza obiecane opisy wykonania strojów i rekwizytów... w końcu nie każdy rodzic ma to szczęscie przygotowywania dwóch, często różnych, strojów karnawałowych...


Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-03-04 13:32:34 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /zabawy-z-dziecmi,1336.html a: ip: 44.200.77.92 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)