"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Choroby dziecięce

U jak... Zapalenie ucha środkowego

To bardzo częsta choroba u dzieci do 6 roku życia. Jej objawy są początkowo mało charakterystyczne - ból głowy, gorączka, brak apetytu, dziecko może się trzymać za ucho, gorzej słyszy.

Jędrek budził się z płaczem, chociaż w ciągu dnia twierdził, że nic go nie boli. Należy się skontaktować z lekarzem, który w razie potrzeby zapisze antybiotyk. Po leczeniu trzeba udać się na kontrolę, aby lekarz mógł stwierdzić, czy zapalenie ustąpiło.
Przy bólu uszka dobrze jest zapuszczać krople DO NOSA. Odetkanie przewodu w nosku zmniejsza obrzęk w uszku. Pamiętajcie, że nie wolno stosować żadnych kropli do ucha bez porozumienia z lekarzem!
I jeszcze porada Moniki, lekarza laryngologa dziecięcego, dotycząca czyszczenia uszu:

"W zasadzie są dwie metody usuwania woskowiny z uszu: płukanie i usuwanie "na sucho" przy pomocy haczyka usznego lub ducika z nawiniętą watką (tzw watotrzymacza). Oba zabiegi (wykonuje je wyłącznie laryngolog!) na ogół nie są bolesne, ale wymagają dobrego unieruchomienia dziecka (a tego dzieci nie cierpią) przez rodzica. Nie zaleca się czyszczenia uszu (nie tylko dzieciom!) żadnego rodzaju patyczkami, prowadzi to do upychania woskowiny w świetle przewodu słuchowego, a wtedy usunąć taki korek jest o wiele trudniej. Jeśli są zatkane woskowiną dobrze jest przez kilka dni pozapuszczać po kilka kropli parafinę ciekłą, która rozpuści woskowinę i ułatwi jej usuwanie."

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-04-18 02:16:46 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /u-jak...-zapalenie-ucha-srodkowego,1327.html a: ip: 44.210.99.209 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)