"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Choroby dziecięce

U jak... Uodparnianie

Temat ten staje się gorący zwłaszcza przed przedszkolnym debiutem - na temat chorowania dzieci w przedszkolu słyszymy bowiem niejedno.

Warto nadmienić, iż bez względu na to, co się dzieciom poda, jak bardzo się je zahartuje, pierwsze kontakty z obcymi wirusami i bakteriami prędzej czy później skończą się chorobą. Ale może dzieci nie będą chorować co 2 tygodnie, a tylko raz w miesiącu?
Jakie są domowe i farmaceutyczne sposoby uodparniania dzieci? Poniżej kilka wskazówek.

  • zmiany klimatu najlepiej dwa razy do roku - pobyt nad morzem w lecie, w górach zimą dobrze uodparnia dzieci. Niestety, pobyt ten powinien trwać minimum 2 tygodnie...
  • dobry efekt daje regularne wychodzenie na spacery w każdą pogodę, najlepiej 3 godziny dziennie. Taplanie się w kałuży jest lepsze niż leki.
  • podawanie dzieciom "uodparniaczy" - Bioaron C, Ribomunyl, Enterol (homeopatyczny), Echinacea. My podawaliśmy Groprinosin i Biostyminę. Ale chłopcy i tak chorowali, chociaż trzymało się to w normie (8-10 infekcji w ciągu roku to norma!) Actimelki i Bioaron niestety często mają efekt placebo.
  • nieprzegrzewanie, a wrecz lekkie niedogrzewanie dziecka,
  • nawilżanie powietrza - zakup nawilżacza naprawdę się opłaca. Jeśli nie mamy takiej możliwości, wieszajmy na grzejnikach mokre ręczniki. A na noc w ogóle najlepiej grzejniki zakręcać.
  • dobrze zbilansowana dieta - zawierająca dużo owoców i warzyw, bogata w witaminy,
  • częste wietrzenie mieszkania, spanie przy uchylonym oknie.
  • jedzenie prosto z lodówki (nie wszystko, rzecz jasna, ale to, co się da) i częste lody - tu akurat dzieci na pewno nie zaprotestują.
  • polewanie na przemian ciepłą i zimną wodą stópek w kąpieli
  • dla tych co lubią - można jeść czosnek i cebulę, które ułatwiają walkę z przeziębieniami, grypą, infekcjami oskrzeli i płuc.

Najlepszym sposobem na nabycie odporności jest jednak chorowanie. Pocieszające jest to, że z biegiem czasu, w 2-3 roku pobytu w przedszkolu dzieci chorują coraz mniej.

Copyright © 2003-2023 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2023-03-24 10:43:18 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /u-jak...-uodparnianie,1329.html a: ip: 18.206.92.240 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)