"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Choroby dziecięce

U jak... Ulewanie

Ulewanie to zwracanie niewielkiej ilości mleka po karmieniu. Powinno minąć ok. 6 miesiąca życia, jest bowiem związane z niedojrzałością zwieracza przełyku. Pamiętajmy, że wcale nie jest to tak dużo - rozlana na blacie łyżka mleka daje wielką kałużę.

Jeśli dziecko prawidłowo przybiera na wadze, nie ma się co martwić, chociaż oczywiście nie jest to przyjemne, gdy po każdym karmieniu trzeba przebierać siebie i dzieciaczka. Należy uzbroić się w pieluchy tetrowe do podkładania, dużo proszu do prania i cierpliwości.
Jak pomóc dziecku?

  • nie przekarmiaj dziecka (chociaż przy karmieniu piersią nie jest to proste...), a po jedzeniu trzymaj w pozycji pionowej.
  • nie przewijaj zaraz po jedzeniu
  • ułóż główkę dziecka trochę wyżej - najlepiej sprawdza się podkładanie pod materacyk książki albo segregatora. To pomaga także wtedy, gdy dziecko (głównie chłopcy) obsikują sobie plecki i ramionka, a pieluszka pozostaje sucha.
  • jeśli karmisz butelką, zmień mleko na zagęszczone, np. Bebilon AR, NAN AR, Enfamil, albo dodawaj do mleka kleik lub mączkę chleba świętojańskiego
  • można karmić dziecko na leżąco i nie ruszać go potem przez jakieś 30-40 minut, aby jedzenie się ułożyło w brzuszku.

Jeśli dziecko nie przybiera na wadze, albo ulewanie się nasila, skonsultuj się z lekarzem, gdyż może to być refluks.

Copyright © 2003-2023 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2023-03-24 09:35:23 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /u-jak...-ulewanie,1328.html a: ip: 18.206.92.240 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)