"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Czytelnia

Poradniki dla rodziców bardziej "zaawansowanych

Czy niesforny maluch, który doprowadza swoich rodziców do rozpaczy, może zmienić się w aniołka? Jak mówić do dzieci, aby nas słuchały?Jak nauczyć je spać czy korzystać z nocnika? O tym poczytacie w poniższych pozycjach. A jeśli kupicie książki w księgarni Lideria.pl, proponowane przez nas - nasze Stowarzyszenie otrzyma 5% wartości zakupu. Serdecznie zachęcamy!

I Ty możesz mieć superdziecko
Dorota Zawadzka

Dorota Zawadzka, psycholog i pedagog, w telewizyjnych programach "Superniania" oraz "I Ty możesz mieć superdziecko" udowodniła, że tak. Wystarczy, by rodzice konsekwentnie przestrzegali określonych reguł i nie walczyli z dzieckiem, ale okazali mu miłość i szacunek. Jeśli po obejrzeniu Superniani w akcji macie ochotę zaprosić ją do swojego domu, sięgnijcie najpierw po tę książkę. Znajdziecie w niej jasne i konkretne wskazówki, dzięki którym nie będziecie bezradni, jeśli Wasze dziecko urządzi histerię w miejscu publicznym albo będzie zachowywać się agresywnie. Autorka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby przekonać Was, że wcale nie jest trudno zostać rodzicami superdziecka!

Drugi i trzeci rok życia dziecka
Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway B. S. N.

Kolejna pozycja znanej serii. Książka ta jest żródłem informacji na temat rozwoju dziecka w drugim i trzecim roku życia, odżywiania, pielęgnacji, chorób wieku dziecęcego, rozwiązywania problemów wychowawczych, wychowania dziecka w rodzinach niepełnych, dziecka adoptowanego i specjalnej troski.

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.
Adele Faber, Elaine Mazlish

W sposób niezwykle osobisty, pełen życzliwości i prostoty autorki dzielą się własnymi doświadczeniami oraz głęboką wiedzą na temat dylematów rodzicielskich i dziecięcych uczuć, sposobów nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar.' Jeden z najlepiej sprzedających się poradników w dziedzinie wychowania. Polskie wydanie wzbogaca suplement zawierający doświadczenia polskich rodziców. Szczerze polecam, uważam, że każdy rodzic powinien mieć ją w swojej domowej biblioteczce.

Rodzeństwo bez rywalizacji
Adele Faber, Elaine Mazlish

Książka zawierająca praktyczne i życiowe przykłady, jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć godnie. Jej polską edycję wzbogaca suplement zawierający doświadczenia rodziców polskich. Naprawdę polecam, czytałam ją kilkakrotnie, niektóre z porad omówiłam w moim pamiętniku (Mamine zapiski). Uważam, że książka jest doskonała.

Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci
Adele Faber, Elaine Mazlish

Autorki opowiadają o tym, jak uczyły się same, krok po kroku, ulepszać życie swoich rodzin. Korzystając z własnych doświadczeń, a także z doświadczeń innych rodziców przekazują wzruszające i przekonujące świadectwa takiego sposobu porozumiewania się z dziećmi, który pozwala u obu stron wyzwolić to, co najlepsze. To kolejna pozycja amerykańskich autorek, będąca na mojej liście książek do zakupienia.

Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć
Kevin Leman

Tak, możesz wychować odpowiedzialne, szczęśliwe dzieci nie obawiając się skoków ciśnienia! Autor niniejszego bestsellera i ojciec piątki dzieci opisuje, jak działa dyscyplina praktyczna. W dowcipny i przejrzysty sposób ukazuje między innymi: - jak radzić sobie z niejadkami; - jak reagować na wybuchy złości u dzieci; - jak minimalizować rywalizację między rodzeństwem; - jak nauczyć dzieci odpowiedzialności; - jak nakłonić je, by robiły to, co im każesz; - kiedy "chwycić małe sępy za dziób" - dlaczego dzieci bywają niegrzeczne i co z tym robić; - jak ustalić odpowiednie kieszonkowe; - jak być stanowczym, a jednocześnie dać dzieciom do zrozumienia, że nam na nich zależy. Niniejsza książka zawiera też Poradnik dyskusyjny do użytku indywidualnego lub grupowego.

Każde dziecko może nauczyć się spać
Annette Kast-Zahn, Hartmut Morgenroth

Nieprzespane noce to najczęstszy problem rodzin, w których pojawia się niemowlę. Próby jego rozwiązania na własną rękę są na ogół bezskuteczne. Ta książka nie powtarza ogólnie znanych rad, korzysta natomiast z ustaleń bostońskiego Centrum Snu Dziecka. Na ich podstawie konstruuje plan terapii zaburzeń snu, a także daje wskazówki, jak można im zapobiec. Licznie przytaczane konkretne historie przekonują, że każde dziecko może w przeciągu kilku dni nauczyć się samo zasypiać i przesypiać noc. Polecam tę książkę, dzięki niej bowiem nasi 10miesięczni synkowie nagle przestali wołać MAMA 10 razy każdej nocy i nauczyli się zasypiać samodzielnie i przesypiac noce.

Każde dziecko może mieć sucho
Gabriele Haug-Schnabel

Gabriele Haug-Schnabel od lat pracuje z moczącymi się dziećmi i ich rodzicami. Swoją książkę zaadresowała do tych rodziców, którzy:

  • mają małe dziecko i chcieliby się dowiedzieć czegoś na temat kontroli czystości, zanim ich dziecko znajdzie się na tym etapie rozwoju;
  • uczą właśnie dziecko panowania nad procesami fizjologicznymi i nie chcieliby popełniać błędów, aby nie prowokować kroków w tył;
  • mają dziecko, które mimo że osiągnęło odpowiedni wiek, wciąż sobie nie radzi z kontrolą pęcherza;
  • szukają pomocy, gdyż ich dziecko ma już za sobą długoletni okres moczenia się.

Rodzice znajdą w tej książce różnego typu rady. Da się je zastosować do dzieci na wstępnym etapie nauki czystości, jak i do tych, które zdają się przypadkami beznadziejnymi. Posługując się licznymi przykładami z własnej praktyki, Gabriele Haug-Schnabel dowodzi, że można pomóc każdemu dziecku - a pośrednio oczywiście rodzicom, trzeba tylko znaleźć właściwą przyczynę moczenia się. Jeżeli, jak często się zdarza, jest nią stres i niedowartościowanie, należy dziecku udzielić wsparcia i otoczyć je zrozumieniem.

Myślę, że książka ta przyda się wszystkim rodzicom, którzy właśnie się zmagają z trudami "nocnikowania" swoich dzieci (nie tylko bliźniąt).

Koniec ze złym zachowaniem
Michele Borba

Dyscyplina jest jednym z najgoręcej dyskutowanych zagadnień związanych z wychowywaniem dzieci. To słowo potrafi przywoływać nieprzyjemne wspomnienia: płacz, krzyki, bójki, stres, czy potworne bóle głowy. Innym kojarzy się ono z okrutnymi karami, niemodnym stylem wychowywania dzieci albo z czymś, co stosują tylko sadystyczne matki i ojcowie. Jako rodzice, musimy się zająć dyscypliną dzieci bez względu na to, jaką niechęcią darzymy to pojęcie.
Autor nie pyta czy powinniśmy stosować dyscyplinę, ale jak ją stosować, aby na zawsze położyć kres złemu zachowaniu. Mówi o trwałej zmianie postępowania, o pozbyciu się złych nawyków raz na zawsze, tak by już nigdy nie trzeba było karać dziecka za dane zachowanie. To bardzo ważny aspekt wychowywania dzieci i wielka tajemnica dobrego rodzicielstwa. Właśnie o tym mówi ta książka. Prezentuje ona wyjątkową, nową drogę, która zmieni twoje podejście do wychowywania dzieci i do dyscypliny.

Jak wychować dżentelmena, czyli przewodnik ogłady na nieokrzesane dziecinne lata waszego syna
Kay West

Dobre maniery to więcej niż znajomość określonych kodów zachowań - po prostu życzliwość wobec innych, dowodzi autorka ciekawej i zabawnej książeczki "Jak wychować dżentelmena". Przed młodym człowiekiem, który potrafi mieć wzgląd na ludzi otworzy się więcej drzwi, łatwiej zjedna on sobie przyjaciół - i tego wszystkiego nie zapewni mu najstaranniejsza nawet edukacja i lekcje tenisa i francuskiego razem wzięte. A bycie dżentelmenem nie ma nic wspólnego z garniturem od Armaniego - to wewnętrzny znak jakości.

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-03-04 12:29:41 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /poradniki-dla-rodzicow-bardziej-zaawansowanych,1334.html a: ip: 44.200.77.92 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)