"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Bliźniacze porady

Bliźnięta. Poradnik dla rodziców.

Książka napisana przez mamę bliźniąt, która dzieli się swym bogatym doświadczeniem rodzicielskim z tymi, którzy stają nieoczekiwanie w obliczu podwójnego szczęścia, ale i podwójnych wątpliwości. W tym dowcipnym i zawierającym bardzo praktyczne wskazówki poradniku znajdziemy m.in. informacje o tym, czym charakteryzuje się podwójna ciąża, jak przygotować się do podwójnego porodu, jakie wózki bliźniacze są dostępne na naszym rodzimym rynku, w jaki sposób karmić i kąpać dwa maluszki, czy rozdzielać bliźnięta w szkole i jak je rozróżniać.Bliźnięta
Autor: Joanna Tkacz
format 145 x 205 mm
oprawa miękka
ISBN 978-83-7278-421-6

W poradniku znajdziecie między innymi:

  • Podwójna ciąża i poród
  • Czy wszystkie bliźnięta to wcześniaki?
  • Odpowiednie przygotowanie na podwójne wyzwania: wózki, wyprawka, przygotowanie starszaka itd.
  • Codzienne życie z bliźniętami, czyli kąpiele, karmienie, kolka...
  • Wyjścia z domu i podróże z bliźniętami
  • Jak wychowywać bliźnięta - jak ubierać, jak chwalić, czy rozdzielać... (bardzo obszerny rozdział na temat rozdzielania)
  • A także trochę na temat podwójnych rodziców

W lutym 2009 roku ukazało się trzecie, uzupełnione i poprawione wydanie poradnika "Bliźnięta i co dalej?".
W książce zawarto informacje na temat nowych modeli bliźniaczych wózków, a także wskazano na najczęściej spotykane problemy wychowawcze dotyczące kilkuletnich bliźniąt. Publikacja została wzbogacona o najróżniejsze porady ponad 100 mam i tatusiów udzielających się na forum dyskusyjnym naszego portalu, a także tych, którzy wzięli udział w przeprowadzanych przez Autorkę ankietach. Podczas prac nad książką Autorka rozmawiała nie tylko z rodzicami bliźniąt, ale także z dorosłymi bliźniakami oraz lekarzami. Konsultantem medycznym jest dr Paweł Piekarski, specjalista od ciąż mnogich ze szpitala przy ul. Karowej w Warszawie, a konsultantem pedagogicznym - pani Jadwiga Lewandowska, pedagog, lider Szkoły dla rodziców, a prywatnie - babcia bliźniąt.

Recenzje

Krzysztof Maciejewski "Podwójny uśmiech losu" w portalu Papierowe myśli

Myślicie, że nie urodzą wam się bliźnięta, bo w waszej rodzinie nie było nigdy takich przypadków? Możecie się mocno zdziwić. Okazuje się, że ciąże mnogie staja się coraz częstszym zjawiskiem. Ten i wiele innych mitów na temat bliźniaków, które krążą po świecie, w książce Joanny Tkacz zostało poddanych bezlitosnej konfrontacji z rzeczywistością. Wszystko po to, by rozwiać wątpliwości i obawy związane z podwójnym, czy też jeszcze bardziej licznym potomstwem, ale przede wszystkim - aby wypełnić naprawdę dotkliwą lukę w wiedzy.

JOANNA HABIERA: "Magazyn Literacki "Książki", nr 9/2008"

Podwójne narodziny są teraz bardzo modne. A bliźnięta gwiazd to wielkie wydarzenie medialne. Joanna Brodzik, Jennifer Lopez, Angelina Jolie... Bracia Kaczyńscy, Mroczkowie, Mary Kate i Ashley Olsen - dzięki podobieństwu i podwójnej sile można daleko zajść! A jak to wygląda od strony rodziców? Czy bliźniaki to podwójne szczęście czy podwójny kłopot? Jak zajść w bliźniaczą ciążę? Czy na teście ciążowym pojawiają się cztery kreski? Czy bliźniaki to zawsze wcześniaki? Jak wygląda poród? Ale zacznijmy od początku. „Widzę dwa serduszka!", oznajmia radośnie lekarz. Szok! „Jedno oddamy", powtarza raz za razem przyszła mama. A co potem? Potem jest trudna ciąża, poród i... wspólne życie. Kolki w stereo, płacz w stereo, oczy dookoła głowy, zmęczenie... Ta książka to skarb. Przygotowuje rodziców na podwójną miłość i życie, które będą teraz prowadzić. Z jakimi problemami będą się teraz borykać, ile ich czeka trosk i radości - od ciąży, przez poród, pierwsze miesiące i lata. W kolejnym wydaniu znajdziemy jeszcze więcej informacji, doświadczeń i pocieszających opowieści oraz sporo praktycznych rad i adresów oraz stron internetowych. A na deser - lista propozycji imion dla bliźniaków. Niektóre całkiem ładnie razem brzmią.

Miło mi też poinformować, iż właśnie kończy się nakład i konieczny będzie dodruk!

Pierwsze wydanie - "Bliźnięta i co dalej?"

Pierwszy na polskim rynku poradnik dla przyszłych i początkujących rodziców bliźniąt (oraz wszystkich tych, którzy chcą pozazdrościć - "Bliźnięta i co dalej", autorstwa Joanny Tkacz, mamy Andrzejka i Kamilka, pojawił się 15 lutego 2004 roku.

Książeczka była w twardej, szytej oprawie, z kapitalnymi ilustracjami, z wypowiedziami wielu mam bliźniąt. Kolorowa okładka oraz zdjęcie autorki z roześmianymi dziećmi na odwrocie - przyciągają oko. Recenzję napisali m.in. Monika i Robert Gawlińscy z "Wilków".

W dniu 26 lutego 2004 roku nasz poradnik znalazł się na pierwszym miejscu listy bestsellerów księgarni internetowej Lideria.pl i przez kilka tygodni trzymał się dzielnie, przeskakując między miejscem 1 a 3. Poradnik znalazł się na 3 miejscu listy bestsellerów Liderii za cały rok 2005, także na 3 miejscu listy bestsellerów roku 2004.

W kwietniu 2006 roku ukazała się przemiła recenzja w Magazynie Literackim "Książki":

"Jak wiadomo, bliźniaki ostatnio w modzie. Dobrze więc, że pojawiła się książeczka, jak sobie z takim podwójnym (daj Boże, prawda?) problemem poradzić. Niewątpliwie przy odpowiednim wychowaniu zamiast narzekać na chodzące parami nieszczęścia można się cieszyć z podwójnej radości.
Autorka poradnika z danego jej przez opatrzność losu uczyniła działalność społeczną. Jest bowiem założycielką i prezesem Stowarzyszenia Internetowy Dzień (sic!) Bliźniaka, portalu i forum dyskusyjnego Bliźniaki.net oraz (jakby tego było mało) Warszawskiego Klubu Bliźniaka. I pomyśleć, że to szczęście spotkało ją tylko raz.
Poczucie humoru podwójnej, jakby nie było, mamy dobrze ilustrują tytułu rozdziałów ("Pierwsze USG i ... szok", "Płacz w stereo", "Razem czy osobno, jedno czy dwa - wątpliwości dubeltowych rodziców".) Wartość poznawczą książeczki najlepiej rekomenduje natomiast - wiadomo - doświadczenie."

W dniu 4 marca 2004 roku byliśmy gośćmi programu "Kawa czy herbata" w TVP1 - gdzie opowiadaliśmy również o książce.

Poradnik był również prezentowany w dniu 16 marca 2004 w TV Polsat, w programie "Twój lekarz" - poświęconym wychowywaniu bliźniąt.

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-06-14 02:24:01 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /poradnik.html a: ip: 34.239.176.54 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)