"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Poradnik "Bliźnięta"

Poradnik "Bliźnięta" - Wydawnictwo Impuls

W grudniu 2007 roku nakładem wydawnictwa Impuls ukazało się II. wydanie zmienionego i poszerzonego poradnika "Bliźnięta i co dalej". W lutym 2009 roku opublikowano 3, lekko poprawione wydanie.Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7308-900-6
Format: B5, Stron: 260
Okładka: miękka

Poradnik został uzupełniony o nowe informacje dotyczące ciąży, karmienia i kąpania. W książce zawarto informacje na temat nowych modeli bliźniaczych wózków, a także wskazano na najczęściej spotykane problemy wychowawcze dotyczące kilkuletnich bliźniąt. Publikacja została wzbogacona o najróżniejsze porady ponad 100 mam i tatusiów udzielających się na forum dyskusyjnym portalu www.blizniaki.net, a także tych, którzy wzięli udział w przeprowadzanych przez Autorkę ankietach. Podczas prac nad książką Autorka rozmawiała nie tylko z rodzicami bliźniąt, ale także z dorosłymi bliźniakami oraz lekarzami. Konsultantem medycznym jest dr Paweł Piekarski, specjalista od ciąż mnogich ze szpitala przy ul. Karowej w Warszawie, a konsultantem pedagogicznym - pani Jadwiga Lewandowska, pedagog, lider Szkoły dla rodziców, a prywatnie - babcia bliźniąt.

Recenzje

Krzysztof Maciejewski "Podwójny uśmiech losu" w portalu Papierowe myśli

Myślicie, że nie urodzą wam się bliźnięta, bo w waszej rodzinie nie było nigdy takich przypadków? Możecie się mocno zdziwić. Okazuje się, że ciąże mnogie staja się coraz częstszym zjawiskiem. Ten i wiele innych mitów na temat bliźniaków, które krążą po świecie, w książce Joanny Tkacz zostało poddanych bezlitosnej konfrontacji z rzeczywistością. Wszystko po to, by rozwiać wątpliwości i obawy związane z podwójnym, czy też jeszcze bardziej licznym potomstwem, ale przede wszystkim - aby wypełnić naprawdę dotkliwą lukę w wiedzy.

JOANNA HABIERA: "Magazyn Literacki "Książki", nr 9/2008"

Podwójne narodziny są teraz bardzo modne. A bliźnięta gwiazd to wielkie wydarzenie medialne. Joanna Brodzik, Jennifer Lopez, Angelina Jolie... Bracia Kaczyńscy, Mroczkowie, Mary Kate i Ashley Olsen - dzięki podobieństwu i podwójnej sile można daleko zajść! A jak to wygląda od strony rodziców? Czy bliźniaki to podwójne szczęście czy podwójny kłopot? Jak zajść w bliźniaczą ciążę? Czy na teście ciążowym pojawiają się cztery kreski? Czy bliźniaki to zawsze wcześniaki? Jak wygląda poród? Ale zacznijmy od początku. „Widzę dwa serduszka!", oznajmia radośnie lekarz. Szok! „Jedno oddamy", powtarza raz za razem przyszła mama. A co potem? Potem jest trudna ciąża, poród i... wspólne życie. Kolki w stereo, płacz w stereo, oczy dookoła głowy, zmęczenie... Ta książka to skarb. Przygotowuje rodziców na podwójną miłość i życie, które będą teraz prowadzić. Z jakimi problemami będą się teraz borykać, ile ich czeka trosk i radości - od ciąży, przez poród, pierwsze miesiące i lata. W kolejnym wydaniu znajdziemy jeszcze więcej informacji, doświadczeń i pocieszających opowieści oraz sporo praktycznych rad i adresów oraz stron internetowych. A na deser - lista propozycji imion dla bliźniaków. Niektóre całkiem ładnie razem brzmią.

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-04-18 03:33:42 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /poradnik-bliznieta-wydawnictwo-impuls,1535.html a: ip: 44.210.99.209 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)