"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Czytelnia

Podręczniki - NOWOŚĆ

Może niektórzy z Was - naszych miłych gości - poszukują podręczników do szkoły w internecie? Zachęcamy do kupowania ich przez naszą stronę, wtedy nasze Stowarzyszenie otrzyma z tego zakupu 5%. Poniżej znajdziecie nie tylko podręczniki do kształcenia zintegrowanego, ale także dodatkowe karty pracy czy też sprawdziany umiejętności waszych dzieci - dla klasy 1, 2 i 3.

Kształcenie zintegrowane

Świat ucznia

Wydawnictwo Juka

Podręczniki z zakresu kształcenia literackiego i środowiskowego zawierają treści ściśle dostosowane do wieku i zainteresowań ucznia, są ujęte w kręgi tematyczne związane z porami roku i najważniejszymi wydarzeniami. Duży wybór tekstów literackich pozwala nauczycielowi dostosować materiał do potrzeb dydaktycznych klasy. W podręczniku zamieszczono fragmenty tekstów z klasyki literatury dziecięcej polskiej i światowej, wiersze, utwory okolicznościowe oraz teksty popularnonaukowe. Ciekawe propozycje prac plastycznych są uzupełnione ilustrowanymi instrukcjami. Na treści muzyczne składają się: ciekawe i łatwe do wykonania piosenki (zapis nutowy w przewodniku), przystępnie zaprezentowana teoria i interesujące ćwiczenia. Podręczniki zostały bogato zilustrowane przez znanych grafików.

Andrzej i Kamil korzystają z tych właśnie podręczników. Nie są takie złe ;)

Wesoła szkoła

Wydawca: WSiP

Pakiet do kształcenia zintegrowanego dla klasy 1. składa się z podręcznika wiodącego, kart pracy samodzielnej oraz przewodnika metodycznego i kaset audio (ew. płyt CD). Wszystkie te elementy podzielono na 5 części. Każda z nich jest przeznaczona na dwa kolejne miesiące nauki. Podstawową jednostką porządkującą i komponującą zadania edukacyjne są tematy dni wchodzące w skład zintegrowanego ośrodka tematycznego. Czas trwania pracy w obrębie danego ośrodka jest różny: od dwóch do kilku dni.
Treści podręcznika są bliskie emocjonalnie dziecku. Dotyczą życia rodzinnego, zabaw, zajęć w domu, nauki w szkole, codziennych obowiązków. Uwzględniają zainteresowania dzieci światem zwierząt, filmem, muzyką, komputerem, lotami w kosmos i szeroko pojętą techniką. Ułożone są zgodnie z rytmem zmian zachodzących w przyrodzie oraz kalendarzem świąt i uroczystości szkolnych. Oprócz barwnych ilustracji graficznych tekst podręcznika wzbogacają zdjęcia.

Już w szkole

Wydawca: Nowa Era

Tematykę podręcznika cechują walory wychowawcze: rozwijanie uczuć, kształtowanie pozytywnego stosunku dziecka do najbliższych, a także do środowiska, w którym ono żyje. Oprócz tekstów związanych z wprowadzanymi literami, występują wiersze przeznaczone do czytania przez Nauczyciela. Te przykłady poezji dziecięcej rozwijają wrażliwość i wyobraźnię uczniów. Na końcu podręcznika są zamieszczone teksty przeznaczone dla dzieci, które przychodzą do szkoły z umiejętnością czytania.

Z ekoludkiem w szkole

Wydawca: Edukacyjne Żak

Zestaw podręczników do nauczania zintegrowanego "Z Ekoludkiem w szkole" - to podręczniki łączne, zawierające część podręcznikową i ćwiczeniową w jednej książce, w której można pisać. Integracja w podręcznikach dotyczy treści, celów, metod nauczania, form aktywności uczniów w ramach zaplanowanych bloków. Zintegrowane treści skupiają się w ośrodkach tematycznych i podporządkowanych im tematach dni. Do każdej klasy przeznaczony jest 4 - lub 5 - częściowy, wiodący i zintegrowany podręcznik z ćwiczeniami. W podręcznikach położony jest nacisk na naukę poprawnego pisania pod względem ortograficzno - gramatycznym. Wprowadzone są strony "Ortografia bez tajemnic", które przez różnorodne ćwiczenia utrwalają elementarne zasady pisowni, rozwijają czujność ortograficzną oraz nawyk poprawnego pisania. W klasie III szczególny nacisk położony jest na umiejętność wyrazistego, płynnego, poprawnego czytania głośnego i cichego ze zrozumieniem. Znajdują się sprawdziany cichego czytania ze zrozumieniem pt.: "Sprawdź, czy dobrze zrozumiałeś", a w drugim semestrze klasy III - sprawdziany zachęcające do przyśpieszenia tempa czytania. Uzupełnieniem podręczników są zeszyty do ćwiczeń w pisaniu dla ucznia. Z częściami tego podręcznika ściśle związane są poszczególne części "Matematycznych kart pracy" dla klas I i IIw klasie III jest to podręcznik łączny z ćwiczeniami. Podręczniki mają bogatą obudowę metodyczną i dydaktyczną.

Dodatkowo polecam - dla chętnych czy też korzystających z innych podręczników - karty pracy do matematyki, już od 1 klasy. Zawierają one cały pakiet przeróżnych, ciekawych i rozwijających ćwiczeń. Andrzej i Kamil rozwiązują te zadania z przyjemnością.

Matematyka 1, część 4

Matematyka 1, część 5

Matematyka 2, część 1

Matematyka 2., część 2

Matematyka 2, część 3

Sprawdziany - dla tych, co chcą sprawdzić swoje umiejętności
Sprawdziany z nauczania zintegrowanego. Klasa 1. Ewa Nowak

Sprawdziany z nauczania zintegrowanego. Klasa 2. Ewa Nowak

Sprawdziany z nauczania zintegrowanego. Klasa 3. Ewa Nowak

Świat ucznia. Klasa 2. Sprawdziany zintegrowane

Wiem co potrafię. Testy sprawdzające osiągnięcia ucznia klasy 3

Już w szkole. Klasa 3. Sprawdziany osiągnięć szkolnych

Szkoła marzeń. Klasa 3. Sprawdziany zintegrowane i przedmiotowe

Z Ekoludkiem w szkole. Klasa 3. Sprawdziany dla uczniów

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-06-14 02:25:06 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /podreczniki-nowosc,1421.html a: ip: 34.239.176.54 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)