"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

O nas

Media - lata 2002 - 2004

Doniesienia prasowe na temat Stowarzyszenia, portalu i poradnika dla rodziców bliźniąt z lat 2002-2004

2004 rok

Warszawa i Kultura - dodatek do tygodnika Wprost, grudzień 2004 r.

Zaproszenie na spotkanie Mikołajkowego Warszawskiego Klubu Bliźniąt, wraz ze wzmianką o Stowarzyszeniu, stronie www oraz o poradniku dla rodziców bliźniąt.

Kieleckie Echo Dnia, 26.04.2004 r.

Bliźniaczy zlot

Jako pierwszy artykulik pojawiła się mała zapowiedź, trochę nas rozczarowująca...
(na zdjęciu Agnieszka J z córkami, te duże bliźniaczki to Ala i Natalka, córeczki Cinki, obok nich Paulinka Agnieszki J, a z lewej strony Marcelinka i Zuzanka, córeczki Jowity.)

Kieleckie Echo Dnia, 24.04.2004 r.

Przybywają bliźniaki

Z okazji I Zlotu Internetowego Klubu Bliźniąt zainteresowała się nami prasa lokalna. Już w piątek była pierwsza zapowiedź naszego bliźniaczego spotkania.
Najbardziej podoba mi się ten tekst o pamiątkowych koszulkach, który jest oczywistą bzdurą - sami przygotowaliśmy sobie naprasowanki i kupili koszulki, każdy we własnym zakresie. Natomiast zloty jako tradycję zamierzamy jak najbardziej wprowadzić w czyn!

Cały artykuł jest tutaj

Kieleckie Echo Dnia, 30.04.2004 r.

Tacy sami oko w oko

"Do Brodów Iłżeckich zjechały bliźniaki z całej Polski. Najmłodsze miały po dziesięć miesięcy, najstarsze - 11 lat.
Można je rozróżnić po ubrankach, loczku albo po... pieprzyku. Bywa, że sami rodzice mają nie lada kłopot, które jest które. O kim mowa? O bliźniakach, które przybyły do Brodów Iłżeckich w Świętokrzyskiem na pierwszy zlot Internetowego Klubu Bliźniąt. A przybyły tam z całej Polski.
Głośno jak w ulu. Co rusz próbują nas stratować identyczne dzieciaki..."

Cały artykuł jest tutaj.

Nie obyło się tu niestety bez fikcji literackiej, autorka artykułu dała się ponieść fantazji i nie zareagowała na późniejsze uwagi uczestników Zlotu i ich prośby o sprostowanie. Artykuł jest co prawda napisany w ciekawy sposób - ale dla osób postronnych. I niestety przedstawia bliźniacze rodzicielstwo jako prawdziwy kataklizm, który bez naszej strony internetowej i naszego klubu byłby nie do opanowania. A tego na pewno nikt z nas nie mówił.
Artykuł wywołał głośny protest najstarszych bliźniaczek na Zlocie, Ali i Natalki, które zostały w nim przedstawione jak infantylne pięciolatki... Dziewczynki stanowczo zaprzeczają, że kiedykolwiek mówiły coś takiego, co potwierdza także ich mama, która siedziała obok.
Oburzona była też Natalia, która co prawda brała udział w pisaniu poradnika dla rodziców, nigdy jednak nie uznałaby go za "swój największy skarb". No i nie nabyła książki, bo ja wysłałam jej osobiście egzemplarz autorski...
Muszę przyznać, że artykuł zrobił nam dobrą reklamę. Nieprawdą jednak jest, że przetrwaliśmy tylko dzięki forum internetowemu.

Artykuł w gazecie opatrzony jest licznymi zdjęciami czarno-białymi: na jednym z nich Andrzejek i Kamilek z rodzicami, potem Zosia i Franuś Łajszczakowie, Ania i Asia z rodzicami, Dorotą i Maćkiem Szylko, Natalia i Ala z mamą Joanną (czyli Cinką) praz Krzyś i Michał Nawrotowie z Kielc, którzy w gazecie zostali uznani za najbardziej niepodobne bliźniaki na zlocie...

Gazeta Ostrowiecka, 26.04.2004 r.

Szczęśliwi do kwadratu

Artykuł informuje nie tylko o Zlocie, ale też o powstającym Stowarzyszeniu (podając informacje z naszej strony). Myli nazwiska, ale przedstawia wypowiedzi i losy różnych bliźniąt. Podaje także skrótowe informacje o Poradniku.
Ogólnie mimo pewnych niedociągnięć artykuł bardzo nam się podobał!
"Ze swej strony musimy uczciwie przyznać, że tylu uśmiechniętych, rozbawionych, rozwrzeszczanych, chodzących na czterech łapkach bobasów w jednym miejscu chyba nigdy przedtem nie widzieliśmy."

Artykuł można przeczytać tutaj: pierwsza strona i druga strona.

Wielki świat małych odkrywców, TVP1, 30 marca 2004 r.

Program opowiadał o rodzeństwie - rodzinach z dwójką dzieci, z czwórką dzieci, z siódemką rodzeństwa oraz o bliźniakach właśnie. Ponownie Andrzejek i Kamilek wystąpili jako kochający się bracia bliźniacy. Najciekawsze dla mnie było stopniowanie "kataklizmów" - dwoje rodzeństwa, czworo, siedmioro i bliźnięta.

Twój lekarz, TV Polsat - 16 i 23 marca 2004 r.

W programie omówiono problemy i zagrożenia związane z ciążą bliźniaczą, reakcje rodziców (członków naszego Klubu) na wiadomość o podwójnej ciąży. Pokazano naszych synków w "domowych pieleszach" oraz rozrabiające dzieciaczki na spotkaniu Warszawskiego Klubu Bliźniaka. Była także mowa o Poradniku "Bliźnięta i co dalej".

Metro, 28 lutego 2004 r.

Lustrzane odbicia, czyli jak urodzić i przetrwać z bliźniakami

Artykuł przedstawia poradnik "Bliźnięta i co dalej" na podstawie rozmowy z autorką, Klub Bliźniąt i informuje o promocji książki w Traffic Club w dniu 13.03.2004 r.

Cały artykuł jest tutaj

Życie Warszawy, dodatek Macierzyństwo, grudzień 2003 r.

Szczęście x 2
Artykuł omawia pokrótce sprawy związane z ciążą bliźniaczą, porodem oraz pierwszymi tygodniami z dziećmi. Podaje ciekawostki, np. "Ciekawą zależność obserwuje się w Laponii (Finlandia), gdzie kobiety częściej zachodzą w ciąże bliźniacze dwujajowe latem podczas białych nocy, gdy jasno jest przez 24 godziny." Krótka rozmowa z Joanną Tkacz oraz całkiem sporo fotografii Andrzejka i Kamilka.

Cały artykuł jest tutaj - pierwsza strona i druga strona

Kawa czy herbata, TVP1

Pierwszy raz zaproszono nas do programu w dniu 19 grudnia 2002 roku, z okazji powstania Warszawskiego Klubu Bliźniąt.
Drugi raz - byliśmy gośćmi programu 4 marca 2004 roku. Tym razem mowa była w szczególności o Poradniku dla rodziców bliźniąt. Rozdaliśmy też 3 egzemplarze autorskie książki.

DUBELTOWI RODZICE, 16 grudnia 2002 r.

Artykuł informujący o spotkaniach Warszawskiego Klubu Bliźniąt w MDK Ochota na ul. Białobrzeskiej. Tym razem - rozmowa z Sebastianem Tkaczem.
Artykuł można przeczytać tutaj

Teleexpress, TVP 1, 15 grudnia 2002r.

W Teleexpressie wspomniano o Warszawskim Klubie Bliźniaka i pokazano urywki ze spotkania Klubu.

Klub podwójnych, 2 grudnia 2002

Gazeta Wyborcza, wydanie stołeczne

Pierwsza rozmowa z Joanną Tkacz o utworzeniu Warszawskiego Klubu Bliźniąt i jego pierwszych spotkaniach.
Artykuł można przeczytać tutaj

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-04-18 02:19:25 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /media-lata-2002-2004,1281.html a: ip: 44.210.99.209 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)