"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Czytelnia

Książki dla przedszkolaków i starszaków

Jeżeli Wasze dzieci są w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, uwielbiają łamigłówki, zagadki i inne zadania, poniższe pozycje mogą im sprawić wiele radości. A jeśli kupicie książki w księgarni Lideria.pl, proponowane przez nas - nasze Stowarzyszenie otrzyma 5% wartości zakupu. Serdecznie zachęcamy!

Nowe przygody Mikołajka
Jean Jacques Sempe, Rene Goscinny

To 80 nowych, niepublikowanych nigdy w Polsce opowiadań Gościnnego, z mnóstwem zabawnych rysunków Sempego. I tym razem Mikołajek, który stara się być grzeczny, wpada w mnóstwo kłopotów W gronie przyjaciół Mikołajka jest zawsze wesoło. Alcest, ciągle je, Gotfryd daje kolegom swoje zabawki, żeby je do końca popsuli, a Euzebiusz często daje w zęby, ale tylko przyjaciołom, bo jest bardzo nieśmiały. "Nowe przygody Mikołajka" podbiją serca najmłodszych czytelników, a starszym przypomną wesołe przygody z czasów, kiedy sami byli mali. Andrzej i Kamil są ostatnio zafascynowani przygodami Mikołajka, czytamy je wspólnie co wieczór, turlając się ze śmiechu.

Całą serię o Mikołajku znajdziecie tutaj.

Poradnik małego skauta
Marcin Przewoźniak

Jak posługiwać się kompasem, jak rozpoznawać tropy zwierząt, jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, jak przygotować prosty posiłek w lesie, jak spakować plecak, jak rozpoznać kierunek marszu itd., czyli... jak poradzić sobie na szlaku przygody. Poradnik dla dzieci, w przystępny i dowcipny sposób przekazujący wiedzę na temat pożytecznych zachowań i zjawisk przyrodniczych. Zabawy, informacje, ciekawostki. Autor przedstawia także wartości i zasadach postępowania skauta. Książka ilustrowana fotografiami pomagającymi rozpoznawać np. rodzaje chmur (by przewidzieć pogodę) i zabawnymi ilustracjami, które pomagają zapamiętać najważniejsze informacje. Niezbędnik dzielnych łowców przygód! W sam raz dla dzieci, które wstępują do gromad zuchowych i chcą zdobywać sprawności.

Bajkowe łamigłówki
Bogusław Michalec, Paweł Kołodziejski

Książka do kolorowania pełna labiryntów, zadań umysłowych, krzyżówek.

Klub tęgich głów 1. 5-6 lat
Anna Podgórska, Bogusław Michalec

150 zadań dla dzieci w wieku 5-6 lat. Dziecko wybiera poprawną odpowiedź z trzech zaproponowanych. Rozwija w ten sposób swoją wiedzę i umiejętność rozwiązywania zadań, jest to jednocześnie świetna zabawa sprawdzająca wiedzę dziecka o świecie.Klub tęgich głów 2. 6-7 lat
Anna Podgórska, Bogusław Michalec

Kontynuacja 1. części. Wśród 150 zadań testowych znajdują się ćwiczenia odwołujące się do podstawowych wiadomości o otaczającym świecie, są również takie, które wymagają umiejętności liczenia i poprawnego wnioskowania. Seria "Klub Tęgich Głów" zyskała uznanie i popularność nie tylko na polskim rynku, lecz również poza granicami kraju.


Łamigłówki rycerskie
Agnieszka Bator

Szlachetne Panie, Zacni Panowie "Łamigłówki rycerskie" to wyzwanie dla wszystkich dam i kandydatów na rycerzy. Jeśli jesteście dzielni i macie bystre umysły, z pewnością podejmiecie wyprawę do zagadkowego, średniowiecznego świata. Spotkacie tu Robin Hooda, walecznych Saracenów oraz Króla Artura i jego rycerzy. W łamigłówkowych pojedynkach możecie wykazać się spostrzegawczością i sprytem. To tutaj wszyscy kandydaci na rycerzy będą przedzierać się przez zawiłe labirynty i szukać skarbów w lochac ponurych średniowiwecznych zamków.Dzięki zagadkom, rebusom i krzyżówkom poznacie nie tylko zasady rycerskiego rzemiosła, ale odczujecie klimat epoki pełnej jarmarcznego gwaru i śpiewu wesołych żaków.


Kosmiczne literki i cyferki
Agnieszka Bator

Prezentowana książeczka to zbiór ćwiczeń wprowadzających i utrwalających pisanie liter i cyfr. Zróżnicowane zadania: szlaczki, plątaniny, rysowanie, malowanki mają na celu rozwinąć spostrzegawczość oraz zdolności manualne 5-, 6- i 7-latka. Niezwykłe przygody sympatycznych i usmiechniętych ufolódków z pewnościa uprzyjemnią dziecku naukę pisania i liczenia.


Kuba i Ola. Zaczynam czytać. Część 1
Agnieszka Bator

Rodzina Wesołych zaprasza do czytania o przygodach rozbrykanych bliźniaków- Kuby i Oli. Tata i Kuba wspólnie budują smochód, a Ola prawdziwa kobietka chciałaby być już dorosła. Poczytacie o ich pierwszym dniu w przedszkolu oraz ciekawych wyprawach. Książeczka na niektórych stronach ma formę komiksu, w innych słowa zastąpione są obrazkami - w sam raz dla dzieci, które opanowują naukę czytania. U nas sprawdza się znakomicie, polecam! Dodatkową atrakcją dla bliźniąt jest czytanie o bliźniętach.


Kuba i Ola. Zaczynam czytać. Część 2
Agnieszka Bator

Jak ekscytujące może byc pierwsze wyjście na basen? Zakup potrzebnych strojów i czepków. Kuba i Ola Wam o tym opowiedzą. Wizyta u dentysty wcale nie musi być tak straszna. A tworzenie listy prezentów do Św. Mikołaja- to kocha każde dziecko.


Kuba i Ola. Zaczynam czytać. Część 3
Agnieszka Bator

Zima kojarzy się przede wszystkim ze śniegiem i lepieniem bałwana. Z komiksowej historyjki dowiecie się o białych szaleństwach Kuby i Oli. Nie zapomnimy też o świątecznych porządkach, malowaniu pisanek oraz śmingusie-dyngusie.


Dinozaury. Łamigłówki ze świata prehistorii 6-8 lat
Mirosław Mańko

Zapraszamy do wspaniałego świata prehistorii!. Spotkanie z dizonaurami oraz poznawanie odległych dziejów proponujemy na kilka sposobów: poprzez łamigłówki, w których każde zdanie i odgadnięte hasło przybliży nam dawne dzieje oraz wycinanki z serii "Zrób to sam", gdzie oprócz wspaniałych modeli do złożenia znaleźć można również ciekawe inforrmacje o dinozaurach.


Dinozaury
Praca zbiorowa

Wszystko o dinozaurach dla dzieci od lat 6: każdy dinozaur przedstawiony na barwnej ilustracji z opisem, charakterystyka kolejnych okresów, w jakich żyły i ciekawostki.
Na sto pięćdziesiąt milionów lat dinozaury zdominowały życie na naszej planecie: w powietrzu, na lądzie i w wodzie. Z czego były zbudowane? Co jadły? Jak żyły? Dlaczego wyginęły? Książka przedstawia wszystkie rodzaje i gatunki dinozaurów, a duże, kolorowe i sugestywne ilustracje przenoszą w czasy prehistoryczne, ucząc i pobudzając wyobraźnię.

Smocze opowieści
Mariola Jarocka

Smok, smok, wielkie rzeczy, jaki jest, każdy widzi. Jest duży, stary, zły, pokryty łuską, je dzierlatki i inne księżniczki, nie lubi szewczyków i kiedy mu przeszkadzać podczas obiadu. Tylko, że smoki w tej książeczce uprawiają ogródek (to bardzo niesmocze zajęcie?!), smucą się (te straszne stwory?!) i rozrabiają, są łakomczuchami (ach, te słodycze) i jeszcze lubią się przytulać!!! Czy to aby na pewno "SMOCZE opowieści"? Przekonajcie się sami. Zbiór wesołych i ciepłych opowiadań o smokach dla najmłodszych.

Świat zgadywanek siedmiolatka

Oto przed nami cudowny świat zgadywanek: zawiłe labirynty, niezwykłe krzyżówki i mnóstwo zagadek. Zadania zamieszczone w tej książce dostarczą Ci wspaniałej rozrywki, będąc przy okazji nauką i sposobem na poznawanie rzeczywistości. Czas spędzony ze "Światem zgadywanek" nie będzie czasem straconym: to forma kształcenia na wesoło, sposób na doskonalenie umiejętności i gimnastyka dla umysłu.

Dobre maniery, czyli savoir-vivre dla dzieci
Joanna Krzyżanek

22 pouczające opowieści o tym, jak należy się zachowywać. Wyjątkowo przyjemna nauka dobrych manier - książeczka opowiada o rodzinie Wafelków, zawiera wiele śmiesznych ilustracji obrazujących najróżniejsze sytuacje. Udziela odpowiedzi na wiele trudnych pytań: kto powinien pierwszy podawać rękę, ile czekoladek można zjeść podczas przyjęcia urodzinowego, jakie numery telefonów trzeba znać, aby wezwać pomoc, czy wypada oglądać film, kiedy przyszli goście, jak długo można rozmawiać przez telefon? W dzisiejszych czasach nauka savoir vivre'u zanika... może warto więc sięgnąć po jakiś poradnik? Dopiero dzisiaj po niego sięgnęłam, ale mam wrażenie, że będzie to ulubiona książeczka chłopców.

Kajko i Kokosz - Tom 1. Złoty Puchar.
Janusz Christa

A może pora już... wrócić do własnego dzieciństwa i przypomnieć sobie przygody dzielnych wojów księcia Mirmiła? My właśnie przeżywamy 1 Tom, ja bardziej chyba niż chłopcy, ale też z wielkim zaciekawieniem śledzą komiksowe opowieści. Polecam tym, którzy lubią z nostalgią powspominać stare dobre czasy
Do kupienia jest cała seria o Kajku i Kokoszu.

Copyright © 2003-2023 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2023-12-03 02:37:59 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /czytelnia_4.html a: ip: 34.229.63.28 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)