"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Czytelnia

Książki dla najmłodszych

"Salpnęła wagony i ciągnie z mozołem i klęci się, klęci się..." - to jeden z pierwszych wierszyków, jakie opanowały moje dzieci (Mama, a co to jest mozoł?). Gorąco polecam do wspólnego czytania, po jakimś czasie dzieci będą bowiem same dopowiadać treść. A jeśli kupicie książki w księgarni Lideria.pl, proponowane przez nas - nasze Stowarzyszenie otrzyma 5% wartości zakupu. Serdecznie zachęcamy!

Przygody Misia Bruno

Cała seria książeczek o przygodach misia Bruno, w domu, w lesie, na targu, w parku - do książeczek dołączone figurki postaci występujących w książeczce. Ostatnio bestseller.

Krasnoludki
Maria Konopnicka

Czy to bajka, czy nie bajka Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam : Krasnoludki są na świecie. Naród wielce osobliwy. Drobny - niby ziarnka w bani : Jeśli które z was nie wierzy, Niech zapyta starej niani...


Pan kotek był chory
Stanisław Jachowicz

Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku. I przyszedł kot doktor : "Jak się masz, koteczku?" "Źle bardzo" i łapkę wyciągnął do niego. Wziął za puls pan doktor poważnie chorego i dziwy mu prawi :...

Bambo
Julian Tuwim

Murzynek Bambo w Afryce mieszka, czarną ma skórę ten nasz koleżka...

Moja ulubiona książka. Słowa

Fantastyczne książki dla maluszków, które jeszcze mało mówią, a sporo rozumieją. W książkach są obrazki i podpisy. Opinia czytelniczki:
"Mufloniątka uwielbiają to oglądać i robić "citu citu" a ja mogę przy tym uczyć ich nowych słów. Książki są dwie - idealny zestaw dla bliźniąt!"


Moja ulubiona książka. Technika

Fantastyczne książki dla maluszków, które jeszcze mało mówią, a sporo rozumieją. W książkach są obrazki i podpisy. Opinia czytelniczki:
"Mufloniątka uwielbiają to oglądać i robić "citu citu" a ja mogę przy tym uczyć ich nowych słów. Książki są dwie - idealny zestaw dla bliźniąt!"


Seria o Kamyczku

Gdy chłopcy się urodzili, dostali od dziadków kilka książeczek o Kamyczku - małym, łysym chłopczyku, który uczy się wielu rzeczy, poznaje świat metodą prób i błędów. Nie przypuszczałam wtedy, że Kamyczek zagości w naszym domu na kilka lat...

Seria o Franklinie

Cała seria książeczek o Franklinie to ostatnio hit w naszym domu. Książeczki są co prawda oparte o film, ale każda z nich zawiera jakiś morał, omawia problemy, niezwykle istotne dla kilkulatków i podaje sposoby radzenia sobie z nimi. Postaci są wzorcem do naśladowania nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych. Polecam gorąco.

Kubuś Puchatek
A.A.Milne

Nie Disneyowska podróbka, ale klasyczna opowieść o Kubusiu Puchatku, misiu o bardzo małym rozumku i Krzysiu, Kłapouchym, Prosiaczku, Króliku, Tygrysie, Maleństwie, Kangurzycy i Sowie. Czy jest ktoś, kto nie zna tej książeczki?Chatka Puchatka
A.A.Milne

Druga część przygód Misia o bardzo małym rozumku, pełna humoru, fantazji i liryzmu opowieść, bogata w filozoficzne i satyryczne podteksty, ulubiona lektura nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Lokomotywa i inne wiersze
Julian Tuwim

"Salpnęła wagony i ciągnie z mozołem i klęci się klęci się..." - to jeden z pierwszych wierszyków, jakie opanowały moje dzieci (Mama, a co to jest mozoł?). Gorąco polecam do wspólnego czytania, po jakimś czasie dzieci będą bowiem same dopowiadać treść.


W księgarni Lideria jest całe mnóstwo najróżniejszych wierszyków Juliana Tuwima.


Brzechwa dla najmłodszych
Jan Brzechwa

Klasyka wierszy dla najmłodszych czytelników. W tej książce znajdziesz najpiękniejsze wiersze dla dzieci, między innymi: "Na straganie", "Na wyspach Bergamutach", "Skarżypyta", "Pytalski", "Kaczka- dziwaczka", "Samochwała". Ponad 50 bogato ilustrowanych wierszy! A jeśli kupicie dzieciom też płytę z piosenkami z Akademii Pana Kleksa - wkrótce zaczną razem z Wami recytować i śpiewać wierszyki.

Czerwony Kapturek

Nie jest to klasyczna wersja Kapturka, mniej krwawa niż ta, którą ja znam z dzieciństwa. Za to jest to ukochana książeczka moich synków. Treści opowiadać nie trzeba... Wersji Czerwone Kapturka powstało ostatnio bardzo dużo, zakończenia też są różne. Nie wiem, dlaczego akurat ta przoduje w naszym domu (a mamy kilka książeczek o dziewczynce, która spotyka wilka).

Najpiękniejsze bajki
Charles Perrault

Ta książka i zawarte w niej cudowne bajki przeniosą Cię w barwną, zaczarowaną i pełną dziwów krainę. Można wraz z Czerwonym Kapturkiem zanieść chorej babci smakołyki, udać się z pięknym Kopciuszkiem na wspaniały bal, dowiedzieć się, dlaczego Śpiąca Królewna zapadła w stuletni sen, poznać niezwykłego Kota w butach i zaprzyjaźnić się z Paluszkiem, który przechytrzył ludojada.

Baśnie na dobranoc
Hans Christian Andersen

Wybór znanych baśni, wśród których znajduje się między innymi: 'O księżniczce na ziarnku grochu', 'Nowa szata cesarza', 'Dziewczynka z zapałkami'.

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-04-18 03:37:16 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /czytelnia_2.html a: ip: 44.210.99.209 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)