"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Czytelnia

Poradniki dla przyszłych i początkujących rodziców

Kobiety ciężarne i początkujący rodzice chętnie sięgają po takie pozycje... A jeśli kupicie książki w księgarni Lideria.pl, proponowane przez nas - nasze Stowarzyszenie otrzyma 5% wartości zakupu. Serdecznie zachęcamy!

W oczekiwaniu na dziecko
Heidi Murkoff, Arlene Eisenberg, Sandee Hathaway B.S.N.

Najlepiej sprzedająca się książka w Ameryce, jeden z największych bestsellerów w Polsce. Wyczerpujące źródło informacji na temat: wyboru lekarza, wywiadu ginekologicznego, diagnostyki prenatalnej, przebiegu porodu, ciąży wysokiego ryzyka, ponownej ciąży, ciąży bliźniaczej, cesarskiego cięcia, diety ciążowej, karmienia piersią, współżycia płciowego w czasie ciąży. Co prawda zawiera trochę zbyt dużo jak na mój gust amerykanizmów - tym niemniej jest godna polecenia. O bliźniętach jednak zbyt wiele się z niej nie dowiecie.


Pierwszy rok życia dziecka
Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway

Poprawione i uaktualnione wydanie podręcznika dla rodziców, który zawiera niemal wszystko, co rodzice powinni wiedzieć o pierwszym roku życia dziecka - jak je odżywiać i pielęgnować, jak wybrać lekarza, jakich chorób należy się spodziewać, jak podróżować z dzieckiem itd.. Niestety - mało prawd życiowych sprawdzających się w polskiej rzeczywistości.

Dziecko zdrowie i rozwój od poczęcia do 5 roku życia
Steven A. Dowszen, Neil Izenberg, Elizabeth Bass

Praktyczne porady na temat ciąży i opieki nad noworodkiem, informacje o przebiegu okresu noworodkowego, ze wskazaniem, co mieści się w granicach fizjologii, a co powinno niepokoić rodziców, szczepienia ochronne, wybór lekarza, informacje o wzroście i wadze dziecka zgodne z najnowszymi normami, omówienie różnorodnych dziecięcych dolegliwości.

Dziecko. Poradnik dla rodziców
Penny Stanway

Poradnik ten to wspaniale ilustrowana książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce wszystkich rodziców. Zawiera: odpowiedzi na wszystkie ważne pytania dotyczące płaczu niemowlęcia, karmienia, budzenia się i napadów złości, informacje na temat fizycznego i emocjonalnego rozwoju dziecka w wieku do pięciu lat, porady jak sprostać wymogom macierzyństwa, zestawy ćwiczeń przed i po porodzie, przystępny przewodnik od A do Z po chorobach wieku dziecięcego, komentarze i opisy doświadczeń rodziców.

Małe dziecko. Pielęgnacja, żywienie, wychowywanie, leczenie
Jolanta Zdzienicka

Książka MAŁE DZIECKO wyczerpująco odpowiada na pytania młodych niedoświadczonych rodziców dotyczące pielęgnacji, karmienia, wychowania i leczenia noworodków oraz maluchów do drugiego roku życia. Jolanta Zdzienicka, dzieli się z czytelnikami kilkudziesięcioletnimi doświadczeniami, szczegółowo opisując etapy rozwoju dziecka. Wskazuje, jak oceniać i rozumieć nieustanne zmiany fizyczne i mentalne - jakim ono podlega. I jak w nich mądrze uczestniczyć. Pomaga młodym mamom przebrnąć przez problemy związane m.in. z karmieniem piersią, z przechodzeniem malucha na dorosłą dietę, z alergiami, kolką, lekami, spacerami, ząbkowaniem, zaburzeniami snu zajmuje się kwestią podejmowania pracy zawodowej przez młode mamy i wieloma innymi istotnymi kwestiami związanymi z opieką nad małym dzieckiem.

Język niemowląt. Moja mama mnie rozumie
Tracy Hogg, Melinda Blau

Autorka jest dyplomowaną pielęgniarką i położną. Opiekując się noworodkami, których wiele przyszło na świat dzięki jej pomocy, doszła do wniosku, że mogłaby się nauczyć ich niewerbalnego języka i wprowadzać mamy, debiutujące w nowej roli, w świat niemowląt. Podjęła działalność zawodową w tej dziedzinie, ucząc rodziców zrozumienia potrzeb ich maleńkich pociech, pomagała dzieciom i rodzicom zdobywać samodzielność. Autorka przekonuje czytelników, że reakcje noworodków są przejrzyste i zrozumiałe oraz adekwatne do bodźców, jakie dziecko otrzymuje. Po przeczytaniu tej publikacji nie będą już zagadką odpowiedzi na takie pytania, dlaczego moje dziecko wydaje się ciągle głodne, skąd mam wiedzieć, ile moje dziecko je, skoro karmię je piersią? czy mam brać na ręce płaczące niemowlę, jeśli nie chcę, by wymuszało coś na mnie płaczem, czy noworodek powinien spać sam w łóżeczku, dlaczego moje dziecko potrafi płakać całą noc, a inne cudownie śpi?
Z poradnikiem Tracy Hogg wszystko wydaje się łatwe, gdyż poznała ona klucz do dziecięcego świata i włożyła go między strony tej książki.
Książka jest bardzo popularna wśród naszych forumowych koleżanek. Polecam!

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-04-18 03:26:37 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /czytelnia_1.html a: ip: 44.210.99.209 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)