"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Poradnik "Bliźnięta"

Bliźnięta i co dalej?

Jest to humorystyczny poradnik, który powstał przy współpracy z rodzicami wychowującymi bliźnięta. Odpowiada na wiele pytań dotyczących ciąży i porodu, podpowiada, jak się przygotować na przybycie bliźniąt i jak przetrwać pierwsze tygodnie życia dzieci. Można w nim znaleźć wiele praktycznych porad dotyczących karmienia piersią i butelką, kąpania, usypiania itp. W poradniku zaprezentowano wiele wózków dla bliźniaków dostępnych na rynku - nie tylko polskim. Publikacja nie opiera się na autorytetach, ale na doświadczeniach rodziców, którzy sami przechodzili przez trudy wychowania bliźniąt i chcą z humorem pokazać, że podwójne rodzicielstwo nie jest wielkim problemem. Poradnik ten sprawi, że łatwiej stawicie czoło czekającym Was zadaniom, pokonacie stres i będziecie się po prostu... podwójnie cieszyć.

"Bliźnięta i co dalej?"


Wydawnictwo: IMPULS
Rok wydania: 2004
Oprawa: Twarda
Format: 17.0x24.0cm
Język: polski
Ilość stron: 92
ISBN: 8373083332

Pierwszy na polskim rynku poradnik dla przyszłych i początkujących rodziców bliźniąt (oraz wszystkich tych, którzy chcą pozazdrościć - "Bliźnięta i co dalej", autorstwa Joanny Tkacz, mamy Andrzejka i Kamilka, pojawił się 15 lutego 2004 roku.

Książeczka wydana w twardej, szytej oprawie, z kapitalnymi ilustracjami, z wypowiedziami wielu mam bliźniąt. Kolorowa okładka oraz zdjęcie autorki z roześmianymi dziećmi na odwrocie - przyciągają oko. Recenzję napisali m.in. Monika i Robert Gawlińscy z "Wilków".

W dniu 26 lutego 2004 roku nasz poradnik znalazł się na pierwszym miejscu listy bestsellerów księgarni internetowej Lideria.pl i przez kilka tygodni trzymał się dzielnie, przeskakując między miejscem 1 a 3. Poradnik znalazł się na 3 miejscu listy bestsellerów Liderii za cały rok 2005, także na 3 miejscu listy bestsellerów roku 2004.

W kwietniu 2006 roku ukazała się przemiła recenzja w Magazynie Literackim "Książki":

"Jak wiadomo, bliźniaki ostatnio w modzie. Dobrze więc, że pojawiła się książeczka, jak sobie z takim podwójnym (daj Boże, prawda?) problemem poradzić. Niewątpliwie przy odpowiednim wychowaniu zamiast narzekać na chodzące parami nieszczęścia można się cieszyć z podwójnej radości.
Autorka poradnika z danego jej przez opatrzność losu uczyniła działalność społeczną. Jest bowiem założycielką i prezesem Stowarzyszenia Internetowy Dzień (sic!) Bliźniaka, portalu i forum dyskusyjnego Bliźniaki.net oraz (jakby tego było mało) Warszawskiego Klubu Bliźniaka. I pomyśleć, że to szczęście spotkało ją tylko raz.
Poczucie humoru podwójnej, jakby nie było, mamy dobrze ilustrują tytułu rozdziałów ("Pierwsze USG i ... szok", "Płacz w stereo", "Razem czy osobno, jedno czy dwa - wątpliwości dubeltowych rodziców".) Wartość poznawczą książeczki najlepiej rekomenduje natomiast - wiadomo - doświadczenie."

W dniu 4 marca 2004 roku byliśmy gośćmi programu "Kawa czy herbata" w TVP1 - gdzie opowiadaliśmy również o książce.

Poradnik był również prezentowany w dniu 16 marca 2004 w TV Polsat, w programie "Twój lekarz" - poświęconym wychowywaniu bliźniąt.


Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-03-04 12:24:41 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /bliznieta-i-co-dalej,1532.html a: ip: 44.200.77.92 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)