"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Ciekawostki

Bliźniacza wioska w Indiach

W malowniczej wiosce na południu Indii szczęście chodzi parami, a natura rządzi się własnymi prawami. W tym zakątku doliczono się już ponad stu par bliźniąt - na 13 tys. mieszkańców.

W wiosce Ko-gi-nji na południu Indii do widoku bliźniąt wszyscy się już przyzwyczaili. Rodzi się ich tu więcej niż gdziekolwiek indziej. To naturalny fenomen, że w promieniu dwóch kilometrów rodzi się tyle bliźniaków. – Podczas mojej kariery zawodowej, miałem tutaj do czynienia ze 100 może nawet 150 przypadkami bliźniaczej ciąży – mówi miejscowa ginekolog.

Rodzice cieszą się z podwójnego szczęścia, jednak niektórych przyprawia ono o ból głowy. Dotyczy to zwłaszcza nauczycieli, którzy muszą uporać się z zapamiętaniem imion. Pamięć bywa zawodna, jednak jeszcze ciężej jest takie bliźniaki... rozpoznać. Tylko w tej jednej prowincjonalnej szkole uczy się aż 20 par bliźniąt.

Naukowego uzasadnienia na to nie ma, bo zjawiska nikt nie badał. Naukowcy powinni się temu przyjrzeć. I rzeczywiście zamierzają. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła udać się w ten tajemniczy rejon i zdwoić swoje wysiłki dla zbadania zjawiska. Ale mieszkańcy wioski mają swoje uzasadnienie.

"To błogosławieństwo. Może Bóg nas sobie upodobał" – cieszą się. Posiadanie bliźniaków w Indiach to powód do dumy, bo jeden z najpopularniejszych bogów w ich mitologii miał synów bliźniaków.

źródło: Serwis informacyjny TVP Info.

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-04-18 02:08:28 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /blizniacza-wioska-w-indiach,1394.html a: ip: 44.210.99.209 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)