"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


Strona działa na systemie CMS firmy Hyh - projektowanie i tworzenie stron Katowice.

Ciąża bliźniacza

Ciąża bliźniacza i badanie USG

Na pierwsze badanie USG wybraliśmy się z Sebastianem w 12 tygodniu ciąży, 27 czerwca 2001 roku. Byłam zupełnie spokojna, z niecierpliwością czekałam na to, żeby obejrzeć naszego dzidziusia. Oczywiście leżałam tak, że zupełnie nic nie widziałam, a Sebastian nieśmiało się uśmiechał do - jak mu to wmawiała lekarka - machającego do niego dziecka...

2007-10-12  |  Joanna Tkacz

Bliźniaczy poród

Rodzaj bliźniaczego porodu zależy od wielu czynników, jednym z nich jest położenie płodów względem siebie. Wyróżnia się 9 kombinacji ułożenia! A tylko w ok. 50% przypadków jest to położenie główkowo-główkowe (najkorzystniejsze).

2007-10-12  |  Joanna Tkacz

Ciąża bliźniacza

Ciąża bliźniacza oznacza jednoczesny rozwój w jamie macicy dwóch płodów (jeśli jest ich więcej, mówimy o ciąży wielopłodowej - trzy (trojaczki), cztery (czworaczki), pięć (pięcioraczki) czy nawet sześć (sześcioraczki) płody. Na naszych stronach będziemy się zajmować tylko ciążą bliźniaczą, nazywaną także dwojaczą.

2007-10-12  |  Joanna Tkacz

Mama pracująca

Dział ósmy Kodeksu Pracy (art. 176-189) dokładnie omawia uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem. Postaramy się tu zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty dotyczące przede wszystkim bliźniaczych mam.

2007-10-12  |  Joanna Tkacz

Copyright © 2003-2019 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.