"Podwójny Uśmiech"
Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt.
KRS 0000206719
1% dla bliźniąt
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


BIP

facebook

Miasto Dzieci

System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Przygotowania

Wybór imion dla bliźniąt

Po zrobieniu testu ciążowego większość z nas ma wybrane imię dla jednego dziecka, w wersji dla dziewczynki i dla chłopca. Gdy dowiadujemy się, że będziemy mieli bliźnięta - wszystko najczęściej zaczyna się od początku. Przy wyborze imion dla bliźniąt kierujemy się zwykle innymi kryteriami niż przy jednym dziecku.

Należy też pamiętać, iż jednakowo brzmiące imiona albo imiona zaczynające się na tę samą literę (wtedy dzieci mają takie same inicjały) mogą prowadzić do pomyłek. Bliźnięta mają jednakową datę urodzenia, jednakowe imiona rodziców, często bardzo zbliżony numer PESEL - jeśli mają też jednakowe inicjały - w erze komputerów i adresów emailowych, w których często podajemy tylko pierwszą literę imienia - można mieć wątpliwości, czy chodzi o Jasia Kowalskiego (j.kowalski) czy Jakuba Kowalskiego (j.kowalski).

Przy wyborze imion naszych synków nie kierowałam się żadnym z podanych powodów. Od zawsze chciałam mieć synka Andrzejka - małego Kmicica. Ponieważ Jędruś wyjątkowo się rozbijał w moim brzuchu - takie imię otrzymał. Kamilek miał być Agnieszką albo Tomaszkiem. Pewnego dnia przeczytałam coś o imieniu Kamil i doszłam do wniosku, że chyba mi się podoba. I tak właśnie Kamiś został Kamisiem.

Bardzo długo chłopcy jednak nazywali siebie jednym imieniem - Aja. Po jakimś czasie Kamilek został "Kają", Andrzejek był "Ają". Ich prawidłowe imiona były dla nich zbyt trudne do wymówienia.

Więcej na ten temat w nowym wydaniu poradnika "Bliźnięta i co dalej?"

Copyright © 2003-2017 blizniaki.net. "Podwójny Uśmiech". Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt jest Organizacją Pożytku Publicznego. Przekaż 1% podatku na bliźnięta.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia Zarządu Stowarzyszenia. Kopiowanie,
redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody Zarządu.