"Podwójny Uśmiech"
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Akcje i zbiórki

Przybij piątkę Kubusiowi - akcja!

Drodzy Przyjaciele i sympatycy naszego portalu i Stowarzyszenia - dzisiaj apelujemy do Waszych serc (i kieszeni). Ogłaszamy zbiórkę publiczną! Zbiórka potrwa do końca września 2014 roku.

Aktualny stan zbiórki


Wpłaciło 231 osób - 9.548,30 zł
Potrzebne jeszcze: 5.951,70 zł
To oznacza, że już UFUNDOWALIŚCIE Kubie OPERACJĘ!!!!!
Kuba jest już po operacji, jak zwykle zniósł ją bardzo dzielnie! Teraz czeka na niezbędny turnus rehabilitacyjny.


Zastanówmy się, co można kupić za 5 zł?

Za 5 zł można kupić np. pół paczki papierosów albo 1 porcję frytek albo 2 bochenki chleba. Można też kupić 1 naszą broszurkę o indywidualizowaniu bliźniąt...


Być może znacie naszego podopiecznego, Kubę Pobłockiego. Kuba jest niezmiernie dzielnym chłopcem, który mimo czterokończynowego porażenia mózgowego uparcie dąży do celu - a tym celem jest CHODZENIE.


Nasz portal odwiedza średnio 16 tys. osób miesięcznie. Na Facebooku mamy 1485 fanów - profil Kuby ma ich ponad 2 tysiące.

Za 5 zł przekazane przez każdą z osób, które polubiły nasz profil oraz fanpage Kuby na FB, w sumie można opłacić nie tylko operację fibrotomii i turnus rehabilitacyjny dla Kubusia, ale także jego rehabilitację do końca roku!

Koszt takiej operacji to 6.500 zł, turnus rehabilitacyjny kosztuje 9.000 zł.

W ubiegłym roku nasze Stowarzyszenie sfinansowało Kubie operację fibrotomii - zabieg fibrotomii metodą Ulzibata został opatentowany grubo ponad dwadzieścia lat temu przez profesora Valeri Borisowicha Ulzibata, rosyjskiego traumatologa ortopedę. Fibrotomia jest procedurą medyczną polegającą na przecięciu włókna mięśniowego w celu zmniejszenia lub zniwelowania przykurczów oraz dolegliwości bólowych. Jest to metoda inwazyjna, ponieważ naruszana jest ciągłość tkanek, jak np. skóra czy mięśnie. Operacje takie wykonywane są m.in. na Ukrainie - gdzie też operowany był Kuba.

Dzięki zabiegowi fibrotomii Kuba mocno rozluźnił swoje ciało. Ręce, które do dnia zabiegu niemal cały czas były podkurczone, po kilku dniach ułożone były już wzdłuż osi ciała. Spowodowało to, że większość czynności z wykorzystaniem rąk była dużo łatwiejsza. Rosyjski neurochirurg dał mu dużą nadzieję, bo do tej pory dzięki rehabilitacji Kuba sie rozluźniał, ale przełomem był wyjazd na Ukrainę. Kolejny zabieg powinien być powtórzony po roku. Po operacji niezbędny jest turnus rehabilitacyjny.Turnusy po operacji wzmocniły jego mięśnie i jeszcze bardziej upewniły Kubę w przekonaniu, że któregoś dnia jego ciężka praca pozwoli mu na to, by chodzić. Już po 2 miesiącach, w święta Bożego Narodzenia, Kuba z pomocą rodziców zrobił swoje pierwsze kroki. Był to dla niego ogromny wysiłek, ale i ogromna satysfakcja i radość, bo w końcu po 9 latach ćwiczeń udało mu się wstać i pójść (Mama trzymała go tylko za dłonie). Jego oczy nigdy do tej pory nie były tak pełne szczęścia jak tego wieczoru. Oczywiście wciąż przed nim wiele pracy, bo były to zaledwie 2 kroki. Spastyka mimo wszystko wciąż jest duża i przeszkadza mu w wykonywaniu ruchów rękoma i nogami, dlatego tak ważne jest, by Kuba znowu wyjechał na Ukrainę, na zabieg fibrotomii.

Jeśli pragniecie wspomóc sfinansowanie operacji i turnusu dla Kuby - wystarczy wpłacić 5 złotych (albo więcej) na konto Stowarzyszenia:

"Podwójny Uśmiech" Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt
ul. Grochowska 56/76
04-282 Warszawa

Numer konta: 34 1240 6218 1111 0010 3728 6782 (Bank Pekao S.A.)

z dopiskiem:"Zbiórka dla Kuby Pobłockiego".

Można też dokonać wpłaty kartą kredytową (Po kliknięciu na przycisk pojawi się strona z a) logowaniem do systemu Paypal (opcja dla osób posiadających konto w systemie), b) wyborem karty kredytowej (jak ktoś nie ma konta na Paypal) - Paypal pobiera opłatę w wysokości 2,9% plus 80 groszy.

Wszystkie wpłacone w ten sposób środki będą przekazane na opisany powyżej cel.

Dziękujemy i pozdrawiamy,
Zarząd Stowarzyszenia
"Podwójny Uśmiech"

Copyright © 2003-2024 blizniaki.net.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia właściciela strony.
Kopiowanie, redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody właściciela strony.

2024-04-18 03:10:28 /home/tkacz/domains/blizniaki.net/public_html/app/flt/DBShutdownFilter.php (19) 8192 : Non-static method HPDO::closeConnections() should not be called statically, assuming $this from incompatible context uri: /przybij-piatke-kubusiowi-akcja,1653.html a: ip: 44.210.99.209 agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)