"Podwójny Uśmiech"
Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt.
KRS 0000206719
1% dla bliźniąt
Menu
Subskrypcja


Wyszukiwarka


BIP

facebook

Miasto Dzieci

System zarządzania treścią dostarczyła firma Hyh - tworzenie i projektowanie stron Katowice.

Nasi Podopieczni

Sara i Ewa Laufer - 026

Ewa i Sara Laufer mają 23 lata - cierpią na spastyczne, czterokończynowe porażenie mózgowe.


Aktualności

Grudzień 2014 r.

Ewa i Sara bardzo potrzebują kontynuacji specjalistycznej i profesjonalnej rehabilitacji. Stan fizyczny Ewy pogarsza się,co spowodowane jest postępującą skoliozą. Sara również traci wypracowane przez wiele lat osiągnięcia. Wszystko to spowodowane jest ograniczeniem systematycznego oraz indywidualnego ustawienia profilu rehabilitacji. W kwietniu jest planowany ponownie turnus rehabilitacyjny do Garbicza w Ośrodku "3 korony" - koszt turnusu to kwota około 9000 zł.

Wrzesień 2013

Turnus Ewy i Sary

Wrzesień 2012

Aktualności - turnus w Wągrowcu


Rehabilitacja Ewy i Sary

Ewa i Sara urodziły się o wadze 1500 g (Ewa) i 1300 g. (Sara). Ewa dostała 6, a Sara 4 punkty Apgar. U obu rozpoznano mózgowe porażenie dziecięce. Urodziły się z chorobami wymagającymi ogromnego nakładu sił i środków, leczenia i szeroko pojętej rehabilitacji. Dziś dziewczynki skończyły 19 lat. Nadal wymagają pomocy, leczenia i kompleksowej, systematycznej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.Sara Ewa

Ewa

Ewa urodziła się z wodogłowiem, choruje na ciężki przebieg epilepsji, astmę i alergię wziewno-pokarmową. Ma również uszkodzony nerw wzrokowy (-17,5 dioptrii), jest dzieckiem całkowicie leżącym. Wymaga nakarmienia, przewinięcia oraz pomocy przy zmianie położenia ciała, nigdy nie będzie funkcjonować samodzielnie. Stwierdzono u niej skoliozę piersiową, Ewa bardzo cierpi, każde napięcie mięśni sprawia jej ból. Rokowania co do jej wyzdrowienia są złe, co do przeżycia - niepewne.

Sara

Sara również cierpi na porażenie mózgowe, nawracające infekcje układu oddechowego i alergię. Nadwzroczność, astygmatyzm. Nie udało się zrealizować nauczania w szkole podstawowej. Rokowania co do jej wyzdrowienia są złe.

Terapia

Sara i Ewa wymagają powtarzalnych konsultacji u wielu specjalistów:

 • alergologa
 • chirurga - dentysty
 • kardiologa
 • neurologa
 • okulisty
 • pulmonologa
 • ortopedy-traumatologa.

Od kilku lat dziewczynki są rehabilitowane w ośrodku Rehabilitacja Medyczna Maciej Bętkowski "WIELSPIN" (są to turnusy rehabilitacyjne), co wiąże się z ogromnymi kosztami.

Wsparcie

Nasze Stowarzyszenie wspiera rehabilitację Sary i Ewy poprzez:
 • Mailing i informowanie o akcji "1% dla bliźniąt" na stronie internetowej plus zbieranie wpłat 1%.
 • Finansowe wspieranie ich leczenia i rehabilitacji.
 • Jeśli chcecie przekazać pieniądze Sarze i Ewie, wpiszcie tytułem: Darowizna dla Sary i Ewy (nr 026)
 • Jeśli chcecie przekazać 1% podatku na leczenie Sary i Ewy, wpiszcie w w rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” "na leczenie Sary i Ewy (nr 026)."
Konto do wpłacania darowizn

Alior Bank

Numer konta: 51 2490 0005 0000 4610 2114 1109

Copyright © 2003-2017 blizniaki.net. "Podwójny Uśmiech". Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt jest Organizacją Pożytku Publicznego. Przekaż 1% podatku na bliźnięta.

Użytkownicy portalu nie mogą wykorzystywać tekstów do celów komercyjnych bez wiedzy i pozwolenia Zarządu Stowarzyszenia. Kopiowanie,
redagowanie i wykorzystywanie w innych celach publikowanych tu tekstów wymaga indywidualnej zgody Zarządu.